Jakość i Produkcja

JAN KATH JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH PROJEKTANTÓW DYWANÓW NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. JEGO DYWANY MOŻNA ZNALEŹĆ WSZĘDZIE – W DOMACH RODZINY KRÓLEWSKIEJ ARABII, W REZYDENCJI BYŁEGO PREZYDENTA USA BILLA CLINTONA W WASZYNGTONIE, W WILLI GWIAZDY ROCKA ANTHONY KIEDIS NA HAWAJACH, W PRYWATNYCH APARTAMENTACH W “FOUR SEASONS” W KAIRZE, NA LUKSUSOWYCH JACHTACH KONCERNÓW NAFTOWYCH ORAZ W SALONACH PARYSKICH MAREK MODOWYCH.

W odniesieniu do wielkości, wzorów i materiałów, dywany mogą być wykonane według indywidualnych potrzeb. W niektórych kolekcjach, poszczególne elementy wzorów mogą być dowolnie łączone ze sobą, tworząc niespotykany rodzaj modułowego układu graficznego. Przędze z wełny, jedwabiu i pokrzywy dostępne są w zakresie ponad 1200 kolorów. Nowoczesne wzornictwo Katha powstaje na komputerach w centrum kreatywnym w Bochum w Zagłębiu Ruhry w Niemczech i są wysyłane drogą elektroniczną do produkcji w Nepalu, Tajlandii, Indiach, czy Maroko. Pomimo wszystko, proces produkcji cały czas opiera się na wielowiekowych metodach wytwarzania.
Dywany są ręcznie tkane w Himalajach, w Agra, dawnej stolicy Wielkich Mongołów w Indiach, czy w górach Atlas w Maroku, zgodnie z wielowiekową tradycją produkcji, w miejscach, gdzie często jeszcze działają małe firmy rodzinne.
Dywan składa się z od 100 do 450 węzłów w każdym calu kwadratowym (6,45 centymetrów kwadratowych).
Jego wytworzenie trwa od trzech do czterech miesięcy.
W kolekcjach produkowanych w Azji, podstawowym materiałem jest najwyższej jakości wełna tybetańska. Pasterze używając jaków, transportują wełnę z gór do wiosek na nizinach, gdzie jest płukana w rzekach a następnie ręcznie czesana. Do barwienia wełny, stosowane są wyłącznie ekologicznie testowane barwniki, specjalnie utrwalane w specjalnym procesie w Szwajcarii. Dzięki połączeniu wełny tybetańskiej, chińskiego jedwabiu oraz przędzy z pokrzywy uzyskiwany jest niepowtarzalny efekt reflaksów świetlnych i kolorystycznych oraz wyjątkowe wrażenia dotykowe.

JEDYNY W SWOIM RODZAJU DOBÓR NATURALNYCH MATERIAŁÓW W POŁĄCZENIU Z TRADYCYJNĄ, MANUALNĄ TECHNIKĄ PRODUKCJI DYWANU, CZYNI GO UNIKALNYM DZIEŁEM.